+48 504 910 656

Koncert Michała Bajora w Filharmonii Gorzowskiej – „Od Kofty… do Korcza”

Koncert Michała Bajora w Filharmonii Gorzowskiej – „Od Kofty… do Korcza”

Koncert odbył się 10 marca, realizator (Michał Biernat) wykonał piękną realizację oświetlenia tego wydarzenia. Teraz trochę opisu :

Prawie 45 lat temu Michał Bajor mając niespełna 16 lat wystąpił jednocześnie w konkursie festiwalu w Zielonej Górze i jako gość na festiwalu w Sopocie. Wtedy jedna z nielicznych w Polsce wytwórni płytowych wydała pocztówkę dźwiękową z piosenką śpiewaną przez niego na obu festiwalach. Pocztówkę tę można było kupić w sklepach muzycznych, a nawet w kioskach. Pierwszą płytę (jeszcze winylową) Polskie Nagrania wydały wokaliście w 1986 roku.
Kolekcja „Od Kofty… do Korcza”, niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, była dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor: „Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek”.
Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora.

 

W repertuarze koncertu pojawiło się.: Oddaj mi samotność ; Nie chcę więcej ; Chciałbym ; Albertyna

Ja wbity w kąt ; Taka miłość w sam raz ; Nie chcę więcej; Mandalay.